Chcete prodat investiční zlato nebo stříbro? Co je dobré vědět o výkupu?

Investiční zlato a stříbro
Investiční zlaté mince, zdroj fotografie: shutterstock

Výkup zlata a stříbra už dávno neprobíhá v omšelých zastavárnách, kde jen stěží získáte adekvátní ohodnocení. Dnes se vám budou věnovat skuteční odborníci, kteří navrhnou adekvátní cenu.

Možná vás už vaše mince a slitky omrzely nebo potřebujete nějakou hotovost. Ať už je váš důvod k prodeji investičního zlata či stříbra jakýkoliv, měli byste si zjistit základní informace o tom, jak výkup drahých kovů funguje.

Výkup investičního zlata a stříbra

Výkup investičního zlata a stříbra probíhá obvykle pouze u specifických výrobců. Ideální je prodávat tam, kde jste nakoupili. Proto si v ideálním případě ještě před tím, než někde koupíte minci či slitek z drahých kovů, ověřte, zda vámi vybraný prodejce nabízí i zpětný odkup. Informujte se, zda zveřejňuje výkupní ceny na svých stránkách, nabízí výhodný poměr mezi prodejní a výkupní cenou a zda se vám budou věnovat odborníci.

Na Zlaťácích od vás vykoupíme zlaté slitky a mince od výrobců Argor-Heraeus, PAMP, Valcambi, Heraeus, Münze Österreich, Perth Mint a také oblíbené motivy investičních zlatých mincí, například Wiener Philharmoniker, kanadský Maple Leaf či American Eagle. Výkup nabízíme i v případě investičního stříbra předních světových výrobců.

Podmínky pro výkup investičního stříbra nebo zlata

Pro úspěšnou realizaci výkupu musí produkt splňovat určitá kritéria. Mince či slitek nesmí být nijak poškozené a zoxidované. Slitek zároveň musí disponovat certifikátem pravosti. Výhodou je, že počet slitků a mincí není nijak omezen.

Cena investičních drahých kovů při prodeji se stanovuje dle aktuální výkupní ceny, která je uvedena na webových stránkách. Výkup stříbra na Zlaťácích začíná na 15 Kč za 1 g a výkup zlata na 1 227 Kč za 1 g.

Neodcházejte bez dokladu

Ať už řešíte výkup osobně či online, vždy si nechte po transakci vystavit doklad o prodeji pro případ pozdější reklamace. Neměly by na něm chybět vaše údaje. Zároveň mějte při ruce občanský průkaz. Výplata může probíhat v hotovosti nebo na účet.